sk   en     de    pl    ru 

KONTAKT 0850 150 151 | 905 934 579

Záhradný altánok a stavebné povolenie: Naozaj ho musíte mať?

27.2.2018

Patrí medzi drobnejšie záhradné stavby určené na posedenie a relaxáciu. Na druhú stanu môže ísť o veľkú pevnou stavbu, ktorá vytvorí zďaleka viditeľnú dominantu vašej záhrady. Čo všetko vlastne potrebujete k stavbe záhradného altánku?

Zaobídete sa bez nehozahradni altany11

Ak ste poriadkumilovní a chcete mať všetku evidenciu a úradné povolenie presne tak, ako má byť, určite vás hneď na úvod napadne otázka, či je nutné mať k stavbe stavebné povolenie. Teda dôležitá informácia na úvod: pre záhradné altány stavebné povolenie nepotrebujete, za predpokladu, že ich veľkosť nepresahuje 25 m2. Všetko si ale najskôr preverte, to je základ.

Keď nesplníte podmienky, máte smolu

Stavebný zákon doslova uvádza: "Stavba do 25 m2 zastavanej plochy a do 5 m výšky s jedným nadzemným podlažím, podpivničená najviac do hĺbky 3 m na pozemku rodinného domu alebo stavby pre rodinnú rekreáciu, ktorá súvisí alebo podmieňuje bývanie alebo rodinnú rekreáciu, neslúži na výrobu alebo skladovanie horľavých látok alebo výbušnín, nejedná sa o jadrové zariadenie alebo stavbu pre podnikateľskú činnosť, je v súlade s územnoplánovacou dokumentáciou, je umiestňované v odstupové vzdialenosti od spoločných hraníc pozemkov najmenej 2 m, plocha časti pozemku schopného vsakovať dažďovej vody po jej umiestnení bude najmenej 50% z celkovej plochy pozemku rodinného domu alebo stavby pre rodinnú rekreáciu. "Ak váš záhradný altánok nespĺňa čo i len jednu z uvedených podmienok, musíte sa vydať na miestne stavebné odbor a požiadať o územné rozhodnutie, alebo územný súhlas.

Dodávateľ to vybaví za vás

Ak staviate treba drevený altánok, čo vziať na úrad so sebou? Samozrejme projekt altánku zahŕňajúce pôdorys, rezy, pohľady a tiež situačný výkres znázorňujúci umiestnenie altánku na vašom pozemku. Možno vám už teraz ide z toho všetkého hlava okolo. Ak áno, máme pre vás potešujúcu správu. Ak si necháte dodať hotový altánok na kľúč, podobné úradovania za vás vyrieši dodávateľ altánku. Vy len pripravíte terén pre stavbu a o nič ďalšie už sa nemusíte starať.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nie ste robot.

Video

 

Mobilní domy | Zahradní domky | Stříšky | Pergoly z hliníku | Zimní zahrady | Přístřešky na auto | Levné plechové garáže | Altány | Nábytek | 


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l