sk   en     de    pl    ru 

KONTAKT 0850 150 151 | 905 934 579

Moderný trend u altánkoch? Hliníkový altánok a pergola v jednom

28.12.2017

Keď sa povie altánok, väčšinu ľudí napadne starosvetská predstava vyrezávaného dreveného altánku stojaceho kdesi v zámockej záhrade. Dookola rastie veľa kvetín alebo kríkov a stromov a všetko dohromady tvoria zelenú oázu, v ktorej si ľudia bežne dávali dostaveníčko, alebo šľachta si tam dopriala malé pohostenie pri pikniku v záhrade. Dnes už ale altány vyzerajú trochu inak.

Nechceme kaziť romantickú predstavulevne pergoly 1


Samozrejme nechceme nikomu kaziť krásnu romantickú predstavu. Pravda je ale taká, že moderná doba zasahuje všade, do všetkých odborov ľudskej činnosti a výnimkou nie sú ani záhradné altány. Aj dnes sa samozrejme môžete stretnúť s pôsobivými drevenými vyrezávanými záhradnými altánky, ktoré pôsobia romanticky ako z dávnych čias. Hodí sa ale len do určitých exteriérov, spravidla do záhrad k romanticky ladeným starosvetským dreveným alebo murovaným stavbám.

Pribúdajú moderné materiály


Pretože ale doba veľa pokročila a v súčasnosti sa stavia často veľmi moderné budovy v minimalistickom duchu, mení sa aj podoba altánov. Samozrejme aj teraz sú v ponuke drevené altánky, či už jednoduché, praktické a minimalistické, alebo zložitejšie a ozdobnejšie. Na druhú stranu vedľa nich pribúda aj čoraz väčšie množstvo altánov z moderných materiálov, ako sú predovšetkým kovy. Bývajú veľmi dobre ošetrené proti korózii, a preto vykazujú maximálnu životnosť.

Nevyžadujú kotvenie do steny


Výborným riešením sú napríklad hliníkové altány a pergoly v jednom. Veľmi dobre sa dajú prispôsobiť vašim predstavám a ponúkajú životnosť pokojne rádovo niekoľko desiatok rokov. Ich vzhľad je navyše mimoriadne atraktívny. Hodí sa k minimalistickým stavbám. Nemusíte sa o ne starať, sú prakticky bezúdržbové. Ide o samonosné objekty, ktoré si navyše nežiadajú kotvenie do steny, a preto sa dajú kedykoľvek podľa potreby kamkoľvek premiestniť. K dispozícii je aj pestrá škála rozmerov.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nie ste robot.

Video

 

Mobilní domy | Zahradní domky | Stříšky | Pergoly z hliníku | Zimní zahrady | Přístřešky na auto | Levné plechové garáže | Altány | Nábytek | 


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l