sk   en     de    pl    ru 

KONTAKT 0850 150 151 | 905 934 579

V súčasnosti je trend využitia plachtových altánov

29.11.2017

Znovu sa opäť tešia veľkej obľube altánky. Samozrejme si môžete uprostred záhrady vybudovať altánok pevný, ale rovnako dobrou investíciou môžu byť aj altány skladacie. V súčasnosti nájdu skutočne veľké uplatnenie. V mnohých prípadoch totiž ľudia nepreferujú trvalú stavbu na záhrade, ale dá sa povedať putovnej objekt, ktorý môžu premiestniť podľa potreby.

Komfortný priestoraltan36x36

Pod pojmom záhradný altánok si skutočne môžete predstaviť naozaj všeličo. Od pevného dreveného objektu vybudovaného na základovej doske alebo základových pásoch až po skladací stan. Pevný drevený altánok máva múru do jednej tretiny alebo jednej polovice výšky a predstavuje naozaj starostlivo premyslenú a vypracovanú oázu, útočisko pred horúcimi slnečnými lúčmi, aj pred dažďom a vetrom. Ponúka teda vysoko komfortný priestor na pobyt.

Premiestňovanie drevené stavby je technicky

náročnejšie

Ak si ale zvolíte drevený altánok, musíte počítať s tým, že ide o trvalú stavbu, alebo minimálne stavbu s veľmi dlhou životnosťou. Samozrejme ju môžete jedného dňa rozobrať a treba zostaviť inde, kde pripravíte základové pásy alebo dokonca dosku, ale všeobecne sa počíta s tým, že ide o stavbu na roky dopredu, pretože jej premiestňovanie je technicky náročnejšie. Ak chcete stavbu, ktorú možno premiestniť podľa akútnej potreby, musíte siahnuť po úplne inom altánku.

Hodí sa k bazénu aj na výstavu

Pre presun sú konštruované plachtové altány, ktorých základom zvyčajne býva kovová, väčšinou nerezová konštrukcia. Tá sa dá skutočne kedykoľvek a kdekoľvek postaviť a opäť zložiť. Nie je problém ju teda premiestniť pokojne aj niekoľkokrát za sezónu. Na túto konštrukciu sa následne naťahuje vodeodolná polyesterová či akrylová plachta. Je úplne bezúdržbová a má navyše veľmi dlhú životnosť. Takéto altánky poslúži k zastrešenie záhradného posedenia, bazéna, ale pokojne napríklad aj ako predajný stánok na trhu alebo výstave.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nie ste robot.

Video

 

Mobilní domy | Zahradní domky | Stříšky | Pergoly z hliníku | Zimní zahrady | Přístřešky na auto | Levné plechové garáže | Altány | Nábytek | 


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l