sk   en     de    pl    ru 

KONTAKT 0850 150 151 | 905 934 579

Altánok, alebo radšej záhradný domček?

14.4.2017
 
Chcete si na svoj pozemok zaobstarať nejaké zázemie, ktoré by predstavovalo hlavnú dominantu vašej záhrady a ktoré by ste mohli rôznym spôsobom využívať a nemôžete sa rozhodnúť medzi altánkom a záhradným domčekom?
 
 
 
Obe tieto stavby môžu ponúknuť ako prakticky využiteľný priestor, tak môžu poskytnúť aj praktickú hodnotu a majú svoje špecifiká. Záhradný altánok je zastrešená konštrukcia najčastejšie o kruhovom alebo šesť- či osemboká pôdorysu. Môže, ale tiež nemusí, mať vlastný podlahu a má obvykle nekryté steny (stojí len na nosných stĺpoch), alebo sú steny kryté len čiastočne (napríklad rohožami, zábradlím, drevenými mrežami pod.).
 

Záhradný domček je spravidla predovšetkým účelový doplnok

Záhradný domček naproti tomu môže mať rôzny tvar, ale jedná sa spravidla o uzavretú stavbu. Záhradný altánok, rovnako ako domček, môže byť vybudovaný z rôznych materiálov - dominujú však drevené altánky. U domčeku panuje väčšia rozmanitosť. Môže byť plastový, plechový aj drevený.
 
Hlavným rozdielom je však to, že u záhradných domčekov spravidla prevažuje ich praktická funkcia, u niektorých lacných domčekov z plechu alebo plastu nie je vôbec kladený dôraz na vzhľad alebo iné použitie než ako šopa či garáž. Drahšie drevené záhradné domčeky však môžu slúžiť aj ako dielne alebo byť opatrené terasou, posedením a ponúkať aj relaxačnú alebo obytnú funkciu.
 

Altány hrajú významnejšiu spoločenskú a estetickú úlohu

Pri záhradnom altánku je kladený väčší dôraz na reprezentatívny vzhľad, je ideálny pre spoločenské stretávanie a akcie, môže byť spojený s grilom či krbom, ale slúžiť môže aj ako dielňa alebo pracovňa. Vďaka otvorenosti je viac spojený so vonkajším prostredím, vďaka čomu má svoje osobité čaro a atmosféru, na druhú stranu príliš neposlúži na uschovanie záhradného vybavenia a pod.
 
Než sa teda pre konkrétny doplnok záhrady rozhodnete, zvážte, na čo by vám mal slúžiť a čo od neho očakávate.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nie ste robot.

Video

 

Mobilní domy | Zahradní domky | Stříšky | Pergoly z hliníku | Zimní zahrady | Přístřešky na auto | Levné plechové garáže | Altány | Nábytek | 


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l