sk   en     de    pl    ru 

KONTAKT 0850 150 151 | 905 934 579

Záhradný altánok môže byť ideálny priestor pre umiestnenie krbu či grilu

3.4.2017
 
 
 Predstavte si tú idylku. Pohodlne si s priateľmi alebo rodinou hoviete v krásnom drevenom altánku na svojej záhrade, obklopení zeleňou a pritom pod strechou, ktorá vás chráni pred príliš nemilosrdným slnkom alebo inými rozmarmi počasia, pri tom v krbe plápolá oheň a pečie sa nejaká dobrota.
 
 
 
Drevený záhradný altánok, rovnako ako pergola, je miesto skoro ako stvorené pre umiestnenie krbu, udiarne alebo aspoň grilu. V záhradnom altánku máme závetrí, takže nás nebude obťažovať dym a nemusí nás rozhodiť ani nečakaný dáždik, zároveň si opekanie a grilovanie môžeme užívať po dlhšiu časť roka.
 
S umiestnením krbu je však nutné počítať už pri konštrukcii záhradného altánku, pretože je samozrejme nutné, aby komín viedol nad strechu - v opačnom prípade by sa okrem mäsa údilo tiež osadenstvo altánku. Krb tiež musí mať poriadny základ.
 
Záhradný krb do altánku alebo pergoly si môžeme kúpiť a nechať nainštalovať špecializovanou firmou. Je to samozrejme najjednoduchšie a spravidla tiež najrýchlejšie riešenie. Nevýhodou tejto alternatívy však môže byť cena.
 

Krb môžete skúsiť postaviť sami alebo si na pomoc pozvať profesionálov

Ak by vás krb postavený cudzími rukami netešil, môžete sa samozrejme do stavby pustiť svojpomocne. Zvoliť môžete krb samostatný alebo aj s udiarňou, ktorá však postup trochu komplikuje, tak si rozmyslite, či ju skutočne využijete, alebo či vystačíte s obyčajným krbom.
 
Postup je potrebné si dostatočne naplánovať. Hrubý postup môže byť nasledovné: vytvoríte dostatočne pevný betónový základ s dreveným debnením, ktoré naznačí tvar krbu. Krb samotný potom môžeme vystaviť z obyčajných tehál a ako obloženie použiť žiaruvzdorné tehly šamotové.
 
Pri murovaní ohnišťového priestoru nezabudnite na zapustenie trubiek, ktoré budú držať rošt, mali by mať aspoň tri výškové stupne. Výška a šírka komína potom vychádza z celkovej veľkosti krbu.

 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nie ste robot.

Video

 

Mobilní domy | Zahradní domky | Stříšky | Pergoly z hliníku | Zimní zahrady | Přístřešky na auto | Levné plechové garáže | Altány | Nábytek | 


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l