sk   en     de    pl    ru 

KONTAKT 0850 150 151 | 905 934 579

Záhradný altánok a stavebné povolenie: Naozaj ho musíte mať?

27.2.2018

Patrí medzi drobnejšie záhradné stavby určené na posedenie a relaxáciu. Na druhú stanu môže ísť o veľkú pevnou stavbu, ktorá vytvorí zďaleka viditeľnú dominantu vašej záhrady. Čo všetko vlastne potrebujete k stavbe záhradného altánku?

Číst dál...

Akú podlahu do altánku?

5.2.2018

Kam a ako inštalovať altánok? To je jednoduché. V podstate kdekoľvek, kde si pripravíte vhodný terén. Ovšem nemenej dôležitá je aj otázka, akú v altánku zvoliť podlahu.

Číst dál...

Moderný trend u altánkoch? Hliníkový altánok a pergola v jednom

pergola

28.12.2017

Keď sa povie altánok, väčšinu ľudí napadne starosvetská predstava vyrezávaného dreveného altánku stojaceho kdesi v zámockej záhrade. Dookola rastie veľa kvetín alebo kríkov a stromov a všetko dohromady tvoria zelenú oázu, v ktorej si ľudia bežne dávali dostaveníčko, alebo šľachta si tam dopriala malé pohostenie pri pikniku v záhrade. Dnes už ale altány vyzerajú trochu inak.

Číst dál...

V súčasnosti je trend využitia plachtových altánov

29.11.2017

Znovu sa opäť tešia veľkej obľube altánky. Samozrejme si môžete uprostred záhrady vybudovať altánok pevný, ale rovnako dobrou investíciou môžu byť aj altány skladacie. V súčasnosti nájdu skutočne veľké uplatnenie. V mnohých prípadoch totiž ľudia nepreferujú trvalú stavbu na záhrade, ale dá sa povedať putovnej objekt, ktorý môžu premiestniť podľa potreby.

Číst dál...

Záhradný altánok môže byť drevený uprostred zelene aj kovový v minimalistickej záhrade

altán

30.10.2017

Pod pojmom altánok väčšina ľudí rozumie pevnú stavbu, zvyčajne z kameňa, tehál či dreva. Jedná sa o okrasný, ale zároveň aj plne funkčný doplnok záhrady, na ktorý môžete byť právom pyšní. Poslúži vám ako oáza na oddych, ale aj praktické posedenie za rôznym účelom, v altánku sa napríklad dá aj grilovať.

Číst dál...

Buďte moderný, kúpte si kovový altánok

12.10.2017

Architektúra a jej trendy sa zobrazujú vo všetkých oblastiach a objektoch vrátane tých záhradných sú altány. Akú mávali altány podobu skôr? Nájdete ich v zámockých a šľachtických záhradách. Väčšinou sú murované alebo drevené. To je klasika z dôb dávno minulých.

Číst dál...

Pre stavbu altánku sa najlepšie hodí drevo. Ale ktoré?

23.9.2017

Pohodové posedenie vám v záhrade zaistí drevenej altánky. Navyše môže ísť aj o veľmi peknú stavbu, ktorá vytvorí dominantu celej záhrady. Pre v otázke či drevo alebo iný materiál veľmi často víťazí práve drevo. Musíte sa ale rozhodnúť, aké drevo. Určite budete zvažovať, ktoré bude najlepšie.

Číst dál...

Chcete altánok? Zvážte, či je pre vás lepšie alebo skôr sklopné

7.9.2017

Môžete zahrnúť rôzne altány pod konceptom hotového altánu. V minulosti to bola predovšetkým stabilná budova z tehál, kameňa alebo dreva. Väčšinou boli hrdí na rôzne aristokratické záhrady. Takéto budovy slúžili na odpočinok počas prechádzok, na malý piknik.

Číst dál...

Záhradné drevené altánky: Pre naše podmienky postačí smrek

16.8.2017
 
V hlavnej úlohe je drevo. V súčasnosti rastie popularita drevených altánov. Raz variantom je nepúšťať sa do stavby altánkov na vlastnú päsť, ale zvoliť nejaký prefabrikovaný altánok. Výber máte skutočne veľmi široký a každý si tak príde na svoje. Niekomu to ale nedá, a najradšej by si všetko postavil sám. Lenže aké zvoliť drevo?
 

Číst dál...

Ako ľahko a rýchlo upraviť okolie altánku?

8.8.2017
 
Zaobstarali ste si hotový altánok a vaša záhrada tak trochu pripomína jeden veľký nedodělek? Terén pripomína skôr spálenisko, proste hlina, piesok a vy nemáte čas zatiaľ riešiť všetko, aby ste si vytvorili esteticky krásny celok - to je veľakrát záležitosť na roky, než vzrastú stromy a kríky. Napriek tomu by ste chceli, aby okolie altánku vyzeralo pekne. Ako na to?
 

Číst dál...

Zlaďte vybavenie altánku s jeho celkovým štýlom

 
2.8.2017
 
Postavte si vo vašej záhrade altánok a užívajte si tu pokoja a relaxácie. Uvidíte, ako skvele sa budete cítiť. Vytvoríte si doslova oázu odpočinku. Nejde ale len o samostatnú stavbu altánku. Rovnako dôležité je aj jeho vnútorné vybavenie v podobe nábytku. Altánok bez vybavenia by vám totiž bol úplne k ničomu.
 

Číst dál...

Na strechu altánku sa hodia asfaltové šindle aj keramické tašky

 25.7.2017
 
Keď si kupujete altánok, určite vám nie je ľahostajné, pod akou strechou budete v záhrade sedieť. Kedykoľvek sa totiž pozriete hore k nebesiam, uvidíte strechu priamo nad sebou a samozrejme určite túžite po tom, aby išlo o pekný pohľad. Aké strechy sa hodí k záhradným altánom?
 

Číst dál...

Aká podlaha je najvhodnejší pre záhradný altánok?

 
19.7.2017
 
Vo chvíli, keď si zaobstaráte záhradný altánok, zvyčajne ho nebudete chcieť hneď nejako upravovať. Ovšem nájdu sa aj kutilovia, ktorí potrebujú neustále niečo meniť. Vylepšovať, skúšať, ako by mohol byť altánok ešte lepší. Samozrejme je to možné. Keď si kúpite altánok, vašim ďalším aktivitám sa medze nekladú.
 

Číst dál...

Pod záhradným altánkom pokojne môžete aj grilovať

13.7.2017
 
Mať možnosť si kedykoľvek v roku dopriať trochu pokoja v prírode, v mieste kde vás nikto nebude rušiť. Tiež snívate o niečom podobnom? Nemusí ale zostať len u snov. Pokojne si môžete podobný komfort dopriať, a to aj v miestach, kde by ste to nečakali, treba na malej záhradke uprostred mesta. Idylku vám vytvorí hliníkové záhradné altány.
 

Číst dál...

Moderné altány tvorí všestranne využiteľné skladačky

6.7.2017
 
Hotové altány sú oveľa lepšou voľbou, než klasické altánky, ktoré ľudia doteraz poznali. Tvorí oveľa praktickejšie objekt, navyše ponúkajú skutočne originálny dizajn. Dajú sa tiež využiť na mnoho spôsobov. Skrátka ide o veľmi originálne a univerzálne stavbu, ktorá zaujme a poteší.
 

Číst dál...

Záhradný altánok môže mať mnoho podôb a funkcií

 
29.6.2017
 
Záhradné altány môžu byť vyrobené z rôznych materiálov a ich kombinácií a slúžiť pre celý rad praktických aj menej praktických účelov. Ak sa nemôžete rozhodnúť, aký altánok si zaobstarať, skúste sa s nami inšpirovať.
 

Číst dál...

Z akého dreva vyrobiť altánok? Smrek je mäkší a lacnejší, smrekovec viac vydrží

 
22.6.2017
 
Prejdete rukou po smrekovca. Jeho štruktúra je príjemná, hrejivá. Cítite sa dobre. Teplo dreva vám dodáva bezpečia. Mať altánok z dreva bolo skôr otázkou prestíže. Drevo je prírodný materiál, upokojuje, funguje tak trochu ako psychoterapeut. Preto boli a stále sú drevené altánky toľko populárne. Aké drevo ale zvoliť, aby altánok vydržal čo najdlhšie?
 

Číst dál...

Kúpte si do altánku plastovú podlahu a nemusíte sa o nič starať

21.6.2017
 
Chcete mať v altánku podlahu, ktorú prakticky nemusíte udržiavať, a vydrží vám dlhú dobu bez akéhokoľvek poškodenia? Samozrejme aj také možnosti existujú. Môžete si podlahu v už hotovom altánku prispôsobiť svojim potrebám. Pokiaľ ale uvažujete o naozaj bezúdržbové podlahe, určite zabudnite na drevo.

Číst dál...

Trend v oblasti altánov: Pribúda veľa kovových

20.6.2017
 
Silné moderné trendy prenikli aj do oblasti altánov. Stále viac sa tu presadzujú nové materiály. Kým v časoch minulých často víťazilo drevo, dnes je jeho rovnocenným partnerom kov. Ako výborný kov s vhodnými konštrukčnými vlastnosťami sa ukazuje hliník. Preto hliníkové altány čoraz viac prenikajú do našich záhrad.
 

Číst dál...

Záhradné altány tiež podliehajú móde

16.6.2017
 
Možno sa tomu budete trochu čudovať, ale aj altány tvoria súčasť architektúry. Preto sa podobne ako architektúra tiež vyvíjajú. Aj ony do určitej miery podliehajú móde, aj keď samozrejme existujú aj pomerne nadčasové modely altánov, ktoré sa prakticky bezo zmien hodí do rôznych štýlov. Ako sa altány časom menili?
 

Číst dál...

V správnom altánku by nemala chýbať podlaha

15.6.2017
 
Rozhodli ste sa postaviť si v záhrade altánok? Určite ide o prima nápad, ktorý vám vytvorí oázu na relaxáciu. Možno sa ale zamýšľate nad tým, či postaviť altánok s podlahou alebo nie? Ak ste vo fáze rozhodovania, odporúčame vybrať riešenie vrátane podlahy. Ponúka oveľa väčší komfort.

Číst dál...

Hliníkové altány ponúkajú moderný dizajn

14.6.2017
 
Aj záhradný nábytok a doplnky do záhrady sú záležitosťou módnych trendov. Samozrejme nie sú výnimkou ani záhradné altány. Kým v dávnej minulosti prevažovali väčšinou drevené altánky alebo tiež murované altány v zámockých záhradách, dnes už sa objavujú aj ďalšie materiály.
 

Číst dál...

Záhradný altánok na nočné posedenie: Zaveďte si do neho svetlo

13.6.2017
 
Kreslá, stolíky, lavice či dokonca pohovka, skrátka útulné miesto k záhradnému posedenie. Nemusíte si stavať posedenie niekam uprostred záhrady, kam na vás každý uvidí. Oveľa lepšie je urobiť si pevný azyl, napríklad v podobe záhradného altánku. Môžete ho vybaviť všetkým komfortom.
 

Číst dál...

Neuspokojila vás existujúca ponuka? Nechajte si vyrobiť pergolu na mieru

12.6.2017
 
Nemôžete si vybrať pergolu z dostupných zdrojov? Nehodí sa vám rozmerovo, napríklad preto, že priestor, do ktorého chcete pergolu postaviť, má ľahko atypické rozmery? Nevadí. Neklesajte na mysli. Riešenie sa nájde v podobe pergoly na mieru. Áno, aj také možnosti existujú.
 

Číst dál...

Aký si vybrať živý plot?

19.5.2017
 
Spôsobov, ako oplotiť svoj pozemok, dom či záhradu, je samozrejme obrovské množstvo. Ak ste sa rozhodli, že tým pravým pre vás bude práve živý plot, prinášame vám výber veľmi obľúbených drevín, ktoré sa na tento účel hodí a ktorý vám treba pomôže pri rozhodovaní.
 

Číst dál...

Tieniaca technika pre altány a pergoly

 
18.5.2017
 
S blížiacim sa letom začínajú ľudí hojne využívať rôzne vonkajšie prístrešky, záhradné pergoly, altánky, terasy a podobne. Keď však slnko napne sily, môžu sa príjemné chvíle relaxácie v netienenom prístrešku zmeniť v hotové peklo.

Číst dál...

Založenie trávnika

17.5.2017
 
Krásny trávnik je jednou z najlepších vizitiek domu a záhrady. Dosiahnutie dokonalosti je však náročný beh na veľmi dlhú trať. Hoci sa môže zdať, že trávnik je najjednoduchším riešením záhradného priestoru - je to presne naopak. Dosiahnutie kvalitného "anglického" trávniku vyžaduje aj niekoľko desiatok rokov práce, od ktorej si neodpočiniete v žiadnej ročnej dobe.
 

Číst dál...

Ako vyzerajú moderné záhradné altány?

 
16.5.2017
 
Záhradné altány si väčšina ľudí zrejme spája skôr s tradičným vzhľadom, sa zámockými parky a mestskými záhradami. Altánok však predstavovať tiež veľmi moderné stavbu, ktorá si nájde miesto u akéhokoľvek domu.
 

Číst dál...

Čo by nemalo v dokonalej záhrade chýbať?

12.5.2017
 
Premýšľate, čo vašej záhrade chýba k dokonalosti a chceli by ste ju niečím ozdobiť alebo zvýšiť praktickú využiteľnosť jej priestoru? Prinášame vám niekoľko inšpirácií.
 

Číst dál...

Drevené stavebné prvky v záhrade

11.5.2017
 
Do záhrady sa samozrejme najlepšie hodí prírodný, esteticky hodnotné materiály, ako je kameň alebo práve drevo. Čo všetko môžete z dreva na záhrade vykúzliť, aby ste ju nielen skrášlili, ale tiež lepšie zužitkovali a zúčelnili priestor?

Číst dál...

Aký je rozdiel medzi záhradným altánkom a pergolou?

 
10.5.2017
 
Robí vám problém zorientovať sa v drobných záhradných stavbách a prístavbách, ako sú pergoly, altány alebo napríklad verandy? Iste v tom nie ste sami. Aké sú teda základné rozdiely medzi týmito druhmi stavieb?
 

Číst dál...

Spôsoby zatienenia záhradných altánov a pergol

 
9.5.2017
 
Chcete mať v drevenom altánku alebo záhradné pergole dokonalé súkromie a chrániť sa pri pobyte v týchto prístreškoch pred silným vetrom alebo príliš ostrým slnečným svitom? Potom nezostáva než siahnuť po niektorom z mnohých možných spôsobov tienenia. Výber závisí na tom, čo budete od tienenia požadovať.

Číst dál...

Z histórie záhradných altánov

 
5.5.2017
 
Záhradné altány patrí k najobľúbenejším prvkom záhradnej architektúry a v súčasnosti ich existuje veľké množstvo druhov a vyrába sa z rôznych materiálov. Klasické altány majú okrúhly alebo šesť- až osemhranný pravidelný pôdorys a sú vždy zastrešené. Bočné steny sú potom spravidla otvorené, ale môžu byť aj rôznymi spôsobmi tienené.
 

Číst dál...

Čo by nemalo chýbať záhradnému altánku?

4.5.2017
 
Na rozdiel od záhradnej pergoly, ktorá môže mať takmer bezpočet podôb aj účelov, je tradičný záhradný altánok menej flexibilné - jedná sa o zastrešenú konštrukciu okrúhleho tvaru, ktorá slúži najmä k spoločenským stretnutiam a odpočinku. Od toho sa tiež vyvíja vybavenie altánku.
 

Číst dál...

Stavba pergoly či altánku - na čo si dať pozor?

 
3.5.2017
 
Záhradné stavby sú už takmer neodmysliteľnou súčasťou každého pozemku. A kto záhradnú pergolu alebo altánok nemá, ten sa k obstaranie zrejme chystá. Realizáciu také drobné stavby možno vykonať tromi základnými spôsobmi.

Číst dál...

Moderné trendy v záhradných pergolách

 
2.5.2017
 
Bez nejakého vhodného doplnku v podobe pergoly, terasy, zimné záhrady alebo záhradného altánku už si dnes možno ťažko predstaviť rodinný dom či chalupu. Čo sa však ľuďom v súčasnosti páči najviac a aké trendy priniesla moderná doba?
 

Číst dál...

Ako založiť záhradné jazierko

28.4.2017
 
Jazierko patrí k najobľúbenejším dekoratívnym prvkom v záhradách a parkoch a má svoje miesto tak v tradičných tak štýlových a moderne riešených záhradách. Vytvorenie dokonalého jazierka však nie je len tak.
 

Číst dál...

Gril, krb, alebo otvorené ohnisko?

 
27.4.2017
 
Premýšľate, ktorú variantu zvoliť, aby ste si mohli užívať dokonalé opekané pokrmy na záhrade, v záhradnej pergole či altánku?

Číst dál...

Sú asfaltové šindle vhodné strešná krytina?

 
26.4.2017
 
Asfaltové šindle sa u nás objavili iba relatívne nedávno (cca pred dvadsiatimi rokmi) a našli si miesto ako bežné krytiny pre záhradné domčeky, drevené altánky, prístrešky na autá a podobné drobnejšie záhradné stavby.
 

Číst dál...

Je lepší záhradný altánok z hliníka, alebo z dreva?

 25.4.2017
 
Záhradné altány - alebo tiež besiedky či pavilóny - patrí k najtradičnejším doplnkom parkov, záhrad a ďalších odpočinkových verejných aj súkromných priestorov. Na rozdiel od pergol, ktoré môžu mať rôzne podoby, vzhľad altánov má základné charakteristické črty rovnaké.
 

Číst dál...

Záhradný altánok ako stavebnica

 
24.4.2017
 
Záhradný altánok si môžete zhotoviť sami, ale keďže by malo ísť o prvok s výrazne dekoratívnym významom, ak nepatríte medzi zručných remeselníkov, výsledok asi nebude úplne to pravé orechové.
 

Číst dál...

Je výhodnejšie si záhradný altánok či pergolu postaviť, alebo kúpiť?

21.4.2017
 
V prípade drobných záhradných stavieb, ako sú drevené altánky, pergoly k stene domu, záhradné domčeky a podobne, máte v zásade na výber z troch možností, ako ich získať. Prvá možnosť je postaviť si ich z gruntu sami, druhá spočíva v realizácii stavby na zákazku a tretí v zakúpenie sériového produktu. Každé riešenie má svoje pre i proti.
 

Číst dál...

Ako upraviť okolie bazéna?

20.4.2017
 
Zaobstarali ste si k domu bazén a chcete okolo neho vytvoriť esteticky zladený a prakticky využiteľný priestor, aby bazén nevyzeral ako zatopená diera v zemi uprostred nevhodného terénu?
 

Číst dál...

Moderné trendy pri realizácii záhrad a v záhradnej architektúre

 
19.4.2017
 
Chcete svoj dom obklopiť krásnou záhradou, ktorá bude nadväzovať na súčasné trendy a očarí každého, kto do nej vstúpi? Prinášame vám pár rád ako na to.
 

Číst dál...

Na čo sa zamerať pri realizácii drevenej terasy

18.4.2017
 
Terasa je skvelým doplnkom domu aj záhrady, ktorý má nielen estetickú hodnotu, ale aj praktické využitie. Klasiku predstavujú drevené terasové podlahy, ktoré patrí stále k najobľúbenejším. Použitie tohto prírodného materiálu má však svoje pravidlá.
 

Číst dál...

Altánok, alebo radšej záhradný domček?

14.4.2017
 
Chcete si na svoj pozemok zaobstarať nejaké zázemie, ktoré by predstavovalo hlavnú dominantu vašej záhrady a ktoré by ste mohli rôznym spôsobom využívať a nemôžete sa rozhodnúť medzi altánkom a záhradným domčekom?
 

Číst dál...

Hliníkový záhradný altánok ako ideálny moderný prístrešok napríklad k bazénu

11.4.2017
 
Drevené altány sú bežnou súčasťou záhrad a parkov, sú rozhodne veľmi krásne a majú kúzlo prírodného materiálu, ich nevýhodou je však nižšia odolnosť voči poveternostným vplyvom a potreba dôkladné údržby, ak majú slúžiť dlho a zachovať si skvelý vzhľad.
 

Číst dál...

Ako sa starať o drevený záhradný altánok?

7.4.2017
 
Záhradný altánok z dreva môže byť dokonalou okrasou každej záhrady, môžete v ňom odpočívať po náročnom pracovnom dni, organizovať tu pozostalostiach a posedenie s priateľmi a rodinou a mnoho ďalšieho. Ak má však altánok dlho slúžiť a zachovať si skvelý vzhľad, je potrebné sa o neho patrične starať.

Číst dál...

Chcete organizovať záhradné oslavy? Kúpte si altánok

6.4.2017
 
Leto a dovolenky sú v plnom prúde a chcelo by to krásne dni okoreniť občas nejakú záhradnú party alebo posedením s priateľmi a rodinou. Bola by však škoda keby zábavu prekazila nečakaná prietrž mračien alebo naopak príliš úmorné a neúprosné slnečné lúče. Riešením môže byť záhradný altánok, ktorý poskytne ochranu pred prehánkou a rovnako tak poskytne v horúcich dňoch toľko vytúžený tieň.
 

Číst dál...

Altány nepatria len na kolonádu - čoraz obľúbenejšie sú ako doplnky na súkromných záhradách

 
5.4.2017
 
Hoci v posledných rokoch záujem o altány poklesol kvôli rastúcej obľube pergol, máme je stále spojené so zámockými záhradami, mestskými parky a iné verejné priestormi. V súčasnosti sa však altánky opäť dostávajú do kurzu - a to aj na súkromných pozemkoch u víl, rodinných domov alebo v záhradkárskych kolóniách.
 

Číst dál...

Voľba ideálneho priestoru pre umiestnenie záhradného altánku či pergoly.

 
 4.4.2017
 
Záhradné stavby typu altány či pergoly už sú dnes k videniu skoro u každého rodinného domu či vily. Ak ste sa rozhodli, že aj vy chcete svoj pozemok doplniť o nejaké praktické prístrešie, prvé, čo by ste mali vyriešiť, je optimálne umiestnenie.
 

Číst dál...

Záhradný altánok môže byť ideálny priestor pre umiestnenie krbu či grilu

3.4.2017
 
 
 Predstavte si tú idylku. Pohodlne si s priateľmi alebo rodinou hoviete v krásnom drevenom altánku na svojej záhrade, obklopení zeleňou a pritom pod strechou, ktorá vás chráni pred príliš nemilosrdným slnkom alebo inými rozmarmi počasia, pri tom v krbe plápolá oheň a pečie sa nejaká dobrota.
 

Číst dál...

Záhradná kuchyňa môže byť dokonalou čerešničkou na torte vašej záhrady

 
Záujem o kulinárske umenie u nás v posledných rokoch vďaka rôznym reláciám značne narastá a ľudia začínajú varenie vnímať nielen ako nepríjemnú povinnosť, ale aj ako zaujímavého koníčka. Záhradné kuchyne môže byť preto pre mnohých milovníkov gastronómie splneným snom.
 

Číst dál...

S plánovaním budúcej záhrady je vhodné začať ešte pred stavbou domu

Chcete záhradu, ktorá by nebola len podradným doplnkom domu, ale priestorom s vlastným štýlom, architektúrou a hodnotou? Ak patríte medzi naozaj zavilí milovníkov záhradnej architektúry, potom by ste sa mali podobou tohto priestoru začať zaoberať už pred stavbou alebo dokončením samotného domu.
 

Číst dál...

Chcete záhrade držať posedenie, oslavu alebo párty? Priestor poskytne plachtou a skladanie altány

Chcete niekedy na vašej záhrade držať posedenie, piknik, gril, party alebo aj väčšie strany, ale nemajú k dispozícii krytý priestor, ktorý by mal zabrániť katastrofe v prípade náhleho zhoršenia počasia? Možnosťou je vytvoriť vhodné pergoly alebo postavení altánok, ale aj, napríklad, obstaranie mobilných plachtového na altánok.

Číst dál...

Je lepšie altánok, alebo pergola? Poradíme Vám podľa čoho sa rozhodovať

Chcete svoju záhradu obohatiť o nejakú menšiu drevenú stavbu, ale nemôžete sa rozhodnúť, akú podobu by mala mať, a či má ísť skôr o voľne stojace stavbu typu altánku, alebo moderné pergolu? Obe tieto varianty majú svoje špecifiká a je nutné vyberať s ohľadom na účel a tiež na štýl záhrady a domu, umiestnenie a pod.
 

Číst dál...

Aký materiál zvoliť pre záhradné doplnky a stavby? Drevom rozhodne nič nepokazíte

Zdá sa vám, že na vašej záhrade niečo chýba, a chceli by ste ju trochu ozvláštniť, skrášliť alebo lepšie využiť jej priestory? Možností je veľa, ponúkajú sa rôzne terasy, drevené altánky, záhradné domčeky, ale i napríklad lávky, mostíky alebo móla, ak máte na záhrade rybníček, potôčik alebo podobne.
 

Číst dál...

Ako sa starať o drevený altánok, aby čo najdlhšie vydržal v skvelom stave?

 
Drevený altánok je pravdepodobne stále najobľúbenejšie variantom, a hoci sa môžeme stretávať aj s hliníkovými altány a podobne, drevo je predsa len prirodzené a krásne. Jeho nevýhodou sú však vyššie nároky na údržbu. Ako sa teda starať o záhradný altánok z dreva, aby dlho vydržal bez škôd?
 

Číst dál...

Ako na úpravu pozemku vo svahu?

Ak máte záhradu sa svažitým pozemkom, nemusí to byť pre vás žiadny problém.
 

Číst dál...

Altány z dreva sú ideálne ozdobou parku alebo záhrady

 
 Altány majú v sebe zvláštne kúpeľné a pokojné kúzlo a zvykli sme si ich vídať predovšetkým v parkoch a zámockých alebo mestských záhradách či na kolonádach. Altánok je však ideálnym doplnkom aj na záhradu rodinného domu, k reštaurácii alebo penziónu a podobne.
 

Číst dál...

Drevený altánok - tradícia, ktorá opäť prichádza do módy

V záplave pergol sa v posledných rokoch záujem o klasické voľne stojace altány trochu vytratil. Trend sa však mení a tieto tradičné prístrešky sa opäť vracajú do módy.
 

Číst dál...

Hliníkový altánok ako moderné riešenie pre vašu záhradu

Altány a pergoly veľmi obľúbeným riešením priestoru pri rodinnom domčeku, ale svoje uplatnenie nachádzajú tiež v iných stavbách, ako sú hotely, reštaurácie a pod. Táto praktická prístrešie ochráni pred pálčivým slnkom, prehánkou a ďalšími rozmary počasia a majú početné využitie.
 

Číst dál...

Drevený alebo hliníkový altánok ako ozdoba aj užitočný priestor

 
Altánok alebo pergola už v dnešnej dobe nechýba skoro u žiadneho rodinného domu. Niet divu, jedná sa o veľmi užitočný prvok, ktorý navyše esteticky významne doplňuje prostredie domu a záhrady alebo pozemku.
 

Číst dál...

Drevené altány pre každú záhradu

Altánky predstavujú jeden z najklasickejších doplnkov záhrad a parkov. Hoci väčšina ľudí na svojom pozemku dáva v dnešnej dobe prednosť pergole, altány v sebe majú zvláštne čaro a nádych starých časov. Z módy táto praktická okrasa preto iste nikdy nevyjde.
 

Číst dál...

Altány v modernom poňatí môžu byť skvelou dekoráciou aj obľúbeným miestom

Altánky predstavujú veľmi atraktívny stavbu, s ktorou sa môžeme stretávať predovšetkým v parkoch, zámockých záhradách, u reštaurácií a hotelov a podobne. Svoje uplatnenie však nachádzajú aj v súkromných záhradách, pri rodinných domoch, víl, chát, v záhradkárskych kolóniách a podobne.
 

Číst dál...

Ozdobte záhradu moderným altánkom

Pergoly a altány sú veľmi obľúbeným riešením záhradného priestoru. Ponúkajú miesto pre odpočinok i spoločenské vyžitie a vďaka nespočetnému množstvo typov a variantov je možné ich umiestniť prakticky kdekoľvek a vždy môžu príjemne dopĺňať pozemok.
 

Číst dál...

Plachtové altány majú čo ponúknuť

Záhradný altánok je skvelým miestom pre zábavu alebo relaxáciu na čerstvom vzduchu a pritom pod ochranou prístrešia, ktoré nás ukryje pred ostrým slnkom alebo dažďom. Obstaranie klasického dreveného altánku je však pomerne nákladné. Existujú ale aj iné možnosti.
 

Číst dál...

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nie ste robot.

Video

 

Mobilní domy | Zahradní domky | Stříšky | Pergoly z hliníku | Zimní zahrady | Přístřešky na auto | Levné plechové garáže | Altány | Nábytek | 


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l